Live Score

by
SCORELINE
Choose Dark or Light Theme in Settings
 
14:00 West Brom (19) -:- Newcastle (17)  
16:00 Liverpool (7) -:- Fulham (18)  
18:30 Manchester City (1) -:- Manchester United (3)  
21:15 Tottenham (8) -:- Crystal Palace (13)  
 
16:30 FC Koln (15) -:- Werder Bremen (12)  
19:00 Arminia Bielefeld (17) -:- Union Berlin (7)
 
13:30 AS Roma (5) -:- Genoa (13)  
16:00 Crotone (20) -:- Torino (18)
16:00 Fiorentina (16) -:- Parma Calcio 1913 (19)  
16:00 Verona (8) -:- AC Milan (2)
19:00 Sampdoria (11) -:- Cagliari (17)
21:45 Napoli (6) -:- Bologna (12)
 
14:00 Dundee Utd (8) -:- Celtic (2)
 
15:00 Huesca (20) -:- Celta Vigo (12)
17:15 Atletico Madrid (1) -:- Real Madrid (3)
19:30 Real Sociedad (5) -:- Levante (9)
22:00 Athletic Club (10) -:- Granada CF (8)  
 
13:15 Ajax (1) -:- Groningen (6)  
15:30 Fortuna Sittard (10) -:- PSV Eindhoven (2)  
15:30 Heracles (11) -:- PEC Zwolle (12)
17:45 Vitesse (5) -:- AZ Alkmaar (3)  
 
19:30 Maritimo (18) -:- Moreirense (8)
22:00 Rio Ave (12) -:- Farense (15)  
 
14:30 Royal Excel Mouscron (17) -:- Standard Liege (11)  
17:00 Club Brugge KV (1) -:- Zulte Waregem (8)  
19:15 Anderlecht (5) -:- KV Mechelen (10)
21:45 Genk (3) -:- Cercle Brugge (16)
 
14:00 Bylis (8) -:- Teuta Durres (3)  
14:00 Kastrioti Kruje (7) -:- Tirana (5)  
17:00 Partizani (4) -:- Skenderbeu Korce (10)  
 
00:20FT Colon Santa Fe (1) 2 - 1 Aldosivi (15) 1 - 1 
00:20FT Lanus (3) 2 - 1 Atletico Tucuman (22) 0 - 1 
02:30FT San Lorenzo (17) 1 - 1 Huracan (19) 1 - 0
22:10 Arsenal Sarandi (26) -:- Estudiantes L.P. (5)  
 
07:05FT Wellington Phoenix (10) 3 - 0 Perth Glory FC (7) 2 - 0 
09:10FT Western United FC (9) 0 - 1 Western Sydney (3) 0 - 0 
 
04:00FT South Coast Wolves (11) 1 - 1 Manly United FC (7) 0 - 1 
06:00FT Blacktown City (4) 2 - 0 Northbridge FC Bulls (9) 1 - 0
06:00FT Rockdale City Suns (1) 1 - 0 Sydney Olympic (12) 0 - 0 
07:00FT Sydney United 58 FC (2) 5 - 2 Sydney Fc Youth (5) 3 - 1 
 
15:30 Red Bull Salzburg (1) -:- SKN ST. Polten (9)  
15:30 Ried (10) -:- Wolfsberger AC (6)  
18:00 Austria Vienna (8) -:- Rapid Vienna (2)  
 
11:30 Grazer AK (6) -:- Austria Vienna (Am) (16)  
12:00 FC Liefering (3) -:- SV Horn (10)
 
17:00 RFC Seraing (2) -:- KVC Westerlo (3)  
21:00 Lommel United (4) -:- Club Brugge U23 (8)  
 
20:30Pst Bosque Formosa EC (10) -:- Samambaia (7)  
20:30Pst Brasiliense (4) -:- Real FC (11)  
20:30Pst Ceilandia (6) -:- Taguatinga (1)  
20:30Pst Sobradinho EC (8) -:- Paracatu FC (3)  
 
02:05FT Volta Redonda (2) 1 - 0 Vasco Da Gama (11) 0 - 0 
20:30 Nova Iguacu (10) -:- Madureira (6)  
21:00 Fluminense (9) -:- Portuguesa-Rj (5)  
23:00 Boavista SC (7) -:- Bangu (4)  
 
21:00Pst Brusque (3) -:- Avai (1)  
21:00Pst Figueirense (4) -:- Criciuma (11)  
21:00Pst Prospera (8) -:- Gremio Metropolitano (10)  
21:00Pst Hercilio Luz (12) -:- Marcilio Dias (6)  
 
01:00FT Esportivo (7) 0 - 1 Brasilia (8) 0 - 1 
21:00Pst Sao Jose (12) -:- Gremio (4)  
 
00:00FT Caldense (3) 0 - 0 Patrocinense (5) 0 - 0 
00:00FT Pouso Alegre (8) 1 - 2 America Mineiro (1) 1 - 1 
02:00FT Uniao Trabalhadores (7) 0 - 2 Cruzeiro (4) 0 - 0 
15:00 Coimbra (12) -:- Tombense (9)  
20:00 Athletic Club (6) -:- BOA (11)  
 
21:00Pst Cianorte (1) -:- Cascavel CR  
21:00Pst Londrina -:- Azuriz (2)  
21:00Pst Operario-PR (3) -:- Rio Branco FC  
21:00Pst Parana -:- Maringa  
 
00:00FT Sao Paulo (1) 4 - 0 Santos (11) 0 - 0 
16:00 Corinthians (9) -:- Ponte Preta (14)  
16:00 Ituano (2) -:- Mirassol (4)  
20:00 Guarani Campinas (7) -:- Bragantino (3)  
 
12:00 Etar Veliko Tarnovo (14) -:- CSKA 1948 (6)  
14:30 Beroe (5) -:- Ludogorets (1)  
17:00 Levski Sofia (9) -:- Botev Plovdiv (12)  
 
00:30FT Once Caldas (16) 0 - 0 Deportivo Cali (1) 0 - 0 
03:00FT Rionegro Aguilas (15) 1 - 1 Atletico Nacional (5) 0 - 1 
22:30 America de Cali (10) -:- Deportivo Pereira (17)  
 
16:30Pst CS Don Bosco (8) -:- FC Saint Eloi Lupopo (4)  
16:30Pst Sanga Balende (5) -:- FC Renaissance (6)  
 
16:00 NK Osijek (2) -:- HNK Gorica (3)
18:30 Dinamo Zagreb (1) -:- HNK Rijeka (5)
 
15:00 Ceske Budejovice (10) -:- Mlada Boleslav (15)
15:00 Karvina (13) -:- Brno (16)  
17:00Pst FK Jablonec (5) -:- Sparta Praha (2)  
19:30 Slavia Praha (1) -:- Banik Ostrava (8)  
 
11:151 Viktoria Zizkov (6) 0 - 0 MFK Chrudim (4)
15:30 Varnsdorf (9) -:- Prostejov (5)  
15:30 Vlasim (7) -:- Taborsko (13)  
 
13:00 Randers FC (5) -:- Lyngby (11)
15:00 Brondby (2) -:- FC Copenhagen (3)
17:00 FC Midtjylland (1) -:- Aarhus (4)  
19:00 FC Nordsjaelland (8) -:- AC Horsens (12)
21:00 Vejle (10) -:- Odense (6)  
 
16:00 Silkeborg (3) -:- HB Koge (7)  
16:00 Vendsyssel FF (10) -:- FC Helsingor (4)
 
15:00 Brondby W (2) -:- AGF W (7)  
17:00 HB Koege W (1) -:- Farum BK W (5)  
 
00:30FT LDU de Quito (2) 2 - 1 Universidad Catolica (5) 1 - 0 
03:00FT Emelec (1) 1 - 0 Delfin SC (7) 0 - 0 
20:00 CD Olmedo (14) -:- Macara (8)  
22:30 Manta FC (13) -:- Deportivo Cuenca (9)  
 
14:00 Manchester Untied W (3) -:- Aston Villa W (10)  
16:00 Birmingham City W (9) -:- Arsenal W (4)  
16:00 Brighton W (7) -:- Tottenham W (8)  
16:00 Manchester City W (2) -:- Everton W (5)  
17:00 West Ham W (11) -:- Chelsea W (1)  
 
14:00 SpVgg Unterhaching (20) -:- Hallescher FC (10)  
15:00 Bayern Munich II (12) -:- SV Wehen (5)  
 
14:30Pst Berliner AK 07 (5) -:- FSV 63 Luckenwalde (13)  
14:30Pst BFC Dynamo (7) -:- Chemnitzer FC (9)  
14:30Pst Carl Zeiss Jena (4) -:- BSG Chemie Leipzig (3)  
14:30Pst Germania Halberstadt (15) -:- Tennis Borussia (19)  
14:30Pst Hertha Berlin II (14) -:- Bischofswerdaer (20)  
14:30Pst Lokomotive Leipzig (6) -:- Optik Rathenow (18)  
14:30Pst SV Babelsberg 03 (10) -:- VSG Altglienicke (2)  
14:30Pst Union Furstenwalde (11) -:- Energie Cottbus (8)  
14:30Pst VfB Auerbach (16) -:- SV Lichtenberg 47 (12)  
14:30Pst Viktoria Berlin (1) -:- ZFC Meuselwitz (17)  
 
14:00Pst Luebeck II (5) -:- Pansdorf (6)  
16:00Pst SV Preussen 09 Reinfeld (8) -:- Union Neumuenster (4)  
 
15:00Pst TSV Buchholz (5) -:- Meiendorfer SV (18)  
 
16:00Pst Buchonia Flieden (8) -:- Hessen Dreieich (2)  
16:00Pst FV Bad Vilbel (12) -:- SV Neuhof (14)  
16:00Pst RW Walldorf (3) -:- Huenfelder SV (18)  
16:00Pst SV Zeilsheim (9) -:- TUS Dietkirchen (15)  
16:00Pst Turk Gucu Friedberg (5) -:- FC Hanau 93 (4)  
 
16:00Pst Dueren (8) -:- VfL Vichttal (5)  
16:00Pst Glesch-Paffendorf (10) -:- FC Hennef 05 (1)  
16:00Pst SV Breinig (12) -:- FC Viktoria 08 (6)  
16:00Pst SV Eilendorf (14) -:- Borussia Freialdenhoven (2)  
16:15Pst Siegburger SV 04 (11) -:- SpVg Frechen 20 (9)  
16:15Pst Spvg Wesseling Urfeld (16) -:- FC Huerth (3)  
16:30Pst DJK BW Friesdorf (17) -:- Pesch (7)  
16:30Pst Fortuna Koeln II (13) -:- VfL Alfter (4)  
 
15:00Pst Brandenburger SC Sued (17) -:- RSV Eintracht (4)  
15:00Pst CFC Hertha 06 (14) -:- Torgelower SV Greif (5)  
15:00Pst hansa rostock II (10) -:- FC Lok Stendal (16)  
15:00Pst Hertha Zehlendorf (6) -:- FC Strausberg (13)  
15:00Pst MSV Pampow (9) -:- Rostocker FC 1895 (12)  
15:00Pst SFC Stern 1900 (11) -:- Tasmania Berlin (1)  
15:00Pst SpVg BW Berlin (8) -:- TSG Neustrelitz (7)  
15:00Pst SV Victoria Seelow (15) -:- Greifswalder SV (2)  
 
15:00Pst 1. FC Merseburg (12) -:- FC An der Fahner Hoehe (10)  
15:00Pst BW Zorbau (13) -:- Einheit Rudolstadt (9)  
15:00Pst Carl Zeiss Jena II (16) -:- FC Oberlausitz Neugersdorf (4)  
15:00Pst FC Eilenburg (1) -:- VfL Halle 96 (2)  
15:00Pst FC Grimma (6) -:- FC International Leipzig (11)  
15:00Pst Rot-weiss Erfurt (3) -:- Union Sandersdorf (5)  
15:00Pst VfB Krieschow (7) -:- VFC Plauen (8)  
 
16:00Pst 1. FC Moenchengladbach (23) -:- Sportfreunde Baumberg (3)  
16:00Pst FC Kray (20) -:- Ratinger SV (4)  
16:00Pst SSVg Velbert (2) -:- SC Velbert (13)  
16:00Pst SW Essen (9) -:- FC kleve (5)  
16:00Pst Tsv Meerbusch (14) -:- TuRU Dusseldorf (17)  
16:00Pst TV Jahn Hiesfeld (21) -:- VfB Hilden (15)  
16:00Pst TVD Velbert (10) -:- Niederwenigern (19)  
16:15Pst SpVgg Sterkrade-Nord (6) -:- Union Nettetal (16)  
16:30Pst FC Bocholt (1) -:- DJK Teutonia St. Toenis (8)  
16:30Pst FSV Duisburg (22) -:- FC Monheim (11)  
16:30Pst SC Dusseldorf West (7) -:- SpVg Schonnebeck (12)  
 
16:00Pst FC Guetersloh (1) -:- Preussen Muenster II (11)  
16:00Pst Holzwickeder (2) -:- Hammer SpVg (21)  
16:00Pst Kaan-Marienborn (6) -:- SG Wattenscheid 09 (9)  
16:00Pst RSV Meinerzhagen (7) -:- Sportfreunde Siegen (10)  
16:00Pst SpVgg Vreden (8) -:- ASC Dortmund (5)  
16:00Pst TSG Sprockhoevel (4) -:- SV Schermbeck 2020 (16)  
16:00Pst TuS Ennepetal (12) -:- SC Paderborn 07 II (15)  
16:00Pst TuS Erndtebruck (14) -:- TuS Haltern (13)  
16:00Pst Westfalia Rhynern (3) -:- Eintracht Rheine (18)  
16:15Pst SC Westfalia Herne (20) -:- SG Finnentrop/Bamenohl (17)  
 
17:00 Bechem United (8) -:- Ebusua Dwarfs (11)  
17:00 Berekum Chelsea (12) -:- Medeama (4)  
17:00 Dream FC (3) -:- Great Olympics (2)  
17:00 Eleven Wonders (15) -:- WA All Stars (14)  
17:00 Hearts of Oak (5) -:- WAFA (9)  
 
15:00 Olympiakos Piraeus (1) -:- Lamia (12)  
17:15 Panetolikos (13) -:- Volos NFC (7)
19:30 PAOK (3) -:- Aris Thessalonikis (2)  
 
13:30 Ergotelis (1) -:- Doxa Dramas (9)  
13:45 AE Karaiskakis (11) -:- Ierapetra (12)  
14:45 Apollon Larissa FC (10) -:- Trikala (7)  
14:45 Kissamikos (8) -:- Levadiakos (2)  
20:30 Panachaiki FC (5) -:- Diagoras Rodou (3)  
 
09:00FT Lee Man Warriors FC (4) 0 - 0 Happy Valley (6) 0 - 0 
 
17:00 Budapest Honved (9) -:- Kisvarda FC (8)  
19:00 Zalaegerszegi TE (11) -:- Ferencvarosi TC (1)  
21:00 Budafoki LC (10) -:- MOL Fehervar (3)  
 
15:30 Bekescsaba 1912 (12) -:- Gyori ETO FC (10)  
15:30 Budaorsi SC (5) -:- Pecsi MFC (4)  
15:30 Csakvar (18) -:- Nyiregyhaza (7)  
15:30 Gyirmot SE (3) -:- Szeged 2011 (13)  
15:30 Kazincbarcikai (19) -:- Debreceni EAC (20)  
15:30 Siofok (16) -:- FC Ajka (9)  
15:30 Szenttlorinc SE (17) -:- Dorogi FC (15)  
15:30 Szolnoki MAV FC (11) -:- Vasas (2)  
18:00 Szombathelyi Haladas (8) -:- Soroksar (6)  
 
13:15 Baderan Tehran (6) -:- Malavan (9)  
13:15 Khooshe Talaee Sana Saveh (11) -:- Rayka Babol (10)  
13:15 Mes Kerman (1) -:- Esteghlal Khuzestan (3)  
13:15 Navad Urmia (18) -:- Kheybar Khorramabad (14)  
13:15 Shahrdari Astara (2) -:- SorkhPooshan Pakdasht (5)  
13:45 Esteghlal Molasani (12) -:- Shahin Bushehr (7)  
13:45 Pars Jonoubi JAM (8) -:- Qashqai Shiraz (13)  
 
19:00 Bnei Sakhnin (12) -:- Hap.Ir.Kiryat Shmona (7)  
20:00 Hapoel Kfar Saba (13) -:- Hapoel Haifa (9)  
20:30 Hapoel Beer Sheva (6) -:- Hapoel Tel Aviv (11)  
 
16:00 Empoli (1) -:- Cittadella (8)
22:00 Reggiana (16) -:- Lecce (7)  
 
16:00 Como (1) -:- Pro Sesto (12)  
16:00 Giana Erminio (18) -:- Livorno (20)  
16:00 Pergolettese (13) -:- Olbia (16)  
16:00 Pro Patria (6) -:- Piacenza (15)  
16:00 US Grosseto (10) -:- Juventus U23 (7)  
18:30 Lucchese (19) -:- Pontedera (8)  
18:30 Novara (14) -:- Lecco (4)  
18:30 Pistoiese (17) -:- Pro Vercelli (2)  
18:30 Renate (3) -:- Carrarese (11)  
21:30 Alessandria (5) -:- Albinoleffe (9)  
 
13:30 Imolese (16) -:- Triestina (5)  
13:30 Sambenedettese (10) -:- Arezzo (20)  
16:00 AJ Fano (17) -:- Fermana (12)  
16:00 Matelica (9) -:- Legnago Salus (18)  
17:00 R.C. Cesena (7) -:- Vis Pesaro (15)  
18:30 Feralpisalo (6) -:- Virtus Verona (8)  
18:30 Gubbio (13) -:- Ravenna (19)  
18:30 Calcio Padova (1) -:- Perugia (3)  
21:30 Carpi (14) -:- Modena (4)  
 
13:30 Viterbese (11) -:- Monopoli (12)  
16:00 Bisceglie (18) -:- Catania (5)  
16:00Canc Cavese (19) 0 - 0 Trapani  
16:00 Palermo (9) -:- Juve Stabia (7)  
16:00 Teramo (6) -:- Catanzaro (4)  
16:00 Vibonese (15) -:- Casertana (10)  
16:00 Virtus Francavilla (14) -:- Ternana (1)  
18:30 Avellino (2) -:- Paganese (17)  
18:30 Bari (3) -:- Potenza (16)  
21:30 Turris (13) -:- Foggia (8)  
 
15:30Pst Clodiense (3) -:- Ambrosiana (19)  
 
15:30Pst Seravezza (13) -:- Rimini (7)  
15:30Pst SSDRL Marignanese Calcio (15) -:- Corticella (18)  
 
15:30Pst Trestina (3) -:- Lornano Badesse (8)  
 
15:30Pst Carbonia (4) -:- Team Nuova Florida 2005 (13)  
15:30Pst Latina (1) -:- Cassino (10)  
 
15:30Pst Bitonto (7) -:- Team Altamura (8)  
15:30Pst Casarano (3) -:- Gravina (17)  
 
13:30 Inter W (8) -:- Napoli W (11)  
13:30 Juventus W (1) -:- AC Milan W (2)  
15:30 Empoli W (7) -:- Bari Pink W (12)  
15:30 Sassuolo W (3) -:- Fiorentina W (6)  
 
15:30Pst ASD Pineto (15) -:- Vastese (7)  
 
06:00FT SC Sagamihara (18) 0 - 0 Thespakusatsu Gunma (7) 0 - 0 
07:00FT Ehime FC (19) 1 - 1 JEF United Chiba (15) 1 - 1 
07:00FT Fagiano Okayama (9) 0 - 1 Kanazawa (13) 0 - 1 
07:00FT Kyoto Sanga (6) 0 - 0 Matsumoto Yamaga (16) 0 - 0 
07:00FT Tochigi SC (21) 0 - 1 Blaublitz Akita (12) 0 - 1
08:00FT Tokyo Verdy (8) 0 - 2 Montedio Yamagata (4) 0 - 1
 
01:00FT Atlas (6) 2 - 0 FC Juarez (15) 1 - 0 
03:00FT Club America (1) 2 - 1 Leon (17) 1 - 1
03:06FT Monterrey (3) 2 - 1 Club Queretaro (12) 2 - 1 
05:00FT Mazatlan FC (13) 1 - 1 Guadalajara Chivas (9) 1 - 1 
 
12:30 Speranta (7) -:- Petrocub (2)  
14:30 Zimbru Chisinau (9) -:- Milsami Orhei (3)  
 
15:30Canc AFC Amsterdam (1) 0 - 0 TEC (13)  
 
17:00 Adamawa United (20) -:- Akwa Starlets (7)  
17:00Pst Enyimba (2) -:- Ifeanyi Uba (18)  
17:00 Heartland (11) -:- Abia Warriors (14)  
17:00 Kano Pillars (4) -:- Enugu Rangers (3)  
17:00 Katsina United (17) -:- Sunshine Stars (16)  
17:00 Nasarawa United (6) -:- Lobi Stars (9)  
17:00 Plateau United (13) -:- MFM FC (10)  
17:00 Rivers United (8) -:- Jigawa Golden Stars (12)  
17:00 Wikki Tourists (15) -:- Kwara United (1)  
 
15:00 FK Belasica (12) -:- Akademija Pandev (11)  
15:00 Pelister (8) -:- Borec Veles (6)  
15:00 Shkendija (1) -:- FK Renova (10)  
15:00 Shkupi 1927 (2) -:- FK Rabotnicki (5)  
15:00 Vardar Skopje (7) -:- FK Struga (4)  
 
13:30 Piast Gliwice (11) -:- Stal Mielec (16)
16:00 Pogon Szczecin (2) -:- Lech Poznan (9)
18:30 Slask Wroclaw (6) -:- Legia Warszawa (1)  
 
13:40 GKS Tychy (4) -:- Zaglebie Sosnowiec (17)  
15:30 Puszcza Niepolomice (11) -:- Arka Gdynia (5)  
 
14:00 SKRA Czestochowa (5) -:- Slask Wroclaw ll (7)  
21:15 Pogon Siedlce (11) -:- Chojniczanka Chojnice (4)  
 
13:15 Penafiel (8) -:- Academica (3)  
16:00 Oliveirense (14) -:- Chaves (6)  
 
16:00 Al-Arabi SC (7) -:- Qatar SC (3)  
16:00 Al Wakrah (10) -:- Al-Sailiya (8)  
18:15 Al-Rayyan SC (4) -:- Al Ahli Doha (6)  
18:15 UMM Salal (9) -:- Al Sadd (1)  
 
11:0016 ACS Sirineasa (9) 0 - 0 CSM Scolar Resita (13)  
11:0015 Dunarea Calarasi (5) 0 - 0 Ripensia Timisoara (15)  
13:00 FC Politehnica Timisoara (3) -:- Metaloglobus (11)  
 
13:00 Ural (12) -:- FC UFA (15)
15:30 Dinamo Moscow (6) -:- Tambov (16)  
18:00 Spartak Moscow (4) -:- Krasnodar (8)
 
13:00 FK Makhachkala (11) -:- Tuapse (17)  
13:00 Yessentuki (16) -:- Krasnodar 3 (14)  
14:00 Spartak Nalchik (7) -:- Druzhba Maykop (12)  
 
14:00 Indjija (16) -:- Radnik Surdulica (8)  
16:00 Macva (19) -:- Proleter Novi SAD (6)  
16:00 Metalac GM (11) -:- FK Vozdovac (10)  
16:00 Novi Pazar (14) -:- FK Spartak Zdrepceva KRV (5)  
16:00 Radnicki NIS (9) -:- TSC Backa Topola (7)  
16:00 Vojvodina (4) -:- Javor (13)  
18:05 RAD (15) -:- FK Partizan (2)  
20:15 FK Crvena Zvezda (1) -:- Cukaricki (3)  
 
16:00 Tabor Sezana (7) -:- Ask Bravo (6)  
18:00 Olimpija Ljubljana (2) -:- NK CM Celje (8)  
 
16:00Pst brda (16) -:- Fuzinar (8)  
16:00Pst DOB (3) -:- Nk Brezice (4)  
16:00Pst Drava Ptuj (12) -:- Primorje (14)  
16:00Pst Jadran Dekani (13) -:- Smartno 1928 (15)  
16:00Pst Krsko (11) -:- Nafta (5)  
16:00Pst Radomlje (1) -:- Bilje (6)  
16:00Pst Rudar Velenje (9) -:- Krka (2)  
16:00Pst Triglav Kranj (7) -:- Beltinci (10)  
 
07:00FT Suwon Bluewings (3) 1 - 0 Seongnam FC (9) 1 - 0
09:3089 FC Seoul (11) 3 - 0 Suwon City FC (8) 1 - 0 
 
07:00FT 523 FC 0 - 9 Jeonju FC 0 - 6 
07:00FT FC Together 0 - 2 Jaemicseu FC 0 - 2 
09:00FT Cheonan City 4 - 1 FC Namdong 1 - 0 
 
15:00 Malaga (14) -:- Sabadell (19)
17:00 Ponferradina (7) -:- Sporting Gijon (5)
19:15 Mallorca (1) -:- Cartagena (18)  
22:00 Girona (9) -:- Almeria (3)
 
13:00Pst Coruxo (8) -:- Racing DE Ferrol (4)  
18:00 Guijuelo (10) -:- Unionistas de Salamanca (3)  
18:00 Salamanca -:- Zamora (1)  
20:00 Deportivo La Coruna (6) -:- Pontevedra (7)  
 
17:00 Oviedo B (8) -:- Sporting Gijon B (9)  
17:30 Numancia (4) -:- Burgos (1)  
18:00 Marino de Luanco (7) -:- CD Covadonga (10)  
 
17:30 Amorebieta (3) -:- SD Leioa (11)  
18:00 Racing Santander (5) -:- Real Sociedad B (4)  
19:00 Arenas Club (6) -:- Real Union (2)  
 
12:30 Osasuna B (7) -:- SD Logrones (3)  
13:00 SD Ejea (8) -:- CD Calahorra (1)  
13:00 Tudelano (2) -:- CD Izarra (9)  
18:00 Haro Deportivo (10) -:- Ud Mutilvera (4)  
 
13:00 Badalona (4) -:- FC Andorra (2)  
13:00 Gimnastic (1) -:- Lleida Esportiu (6)  
17:30 UE Olot (11) -:- L Hospitalet (9)  
18:00 Barcelona B (3) -:- UE Llagostera (5)  
19:00 UD Cornella (8) -:- Espanyol B (7)  
 
13:00 Alcoyano (3) -:- Santa Eulalia (6)  
13:00 La Nucia (7) -:- Atzeneta (5)  
13:00 Levante B (9) -:- Valencia Mestalla (10)  
13:00 UD Ibiza-Eivissa (1) -:- Orihuela (8)  
 
12:30 Sevilla Atletico (4) -:- Betis Deportivo (5)  
13:00 Granada CF B (8) -:- CF Lorca Deportiva (10)  
18:00 Linares (2) -:- Ejido (7)  
19:00 Cordoba (3) -:- Murcia (6)  
 
13:00 CF Talavera de la Reina (7) -:- CP Villarrobledo (10)  
13:00 Melilla (5) -:- CD Don Benito (6)  
13:00 UD Socuellamos CF (9) -:- Villarrubia (8)  
20:00 Merida AD (2) -:- Extremadura (4)  
20:00 Villanovense (3) -:- Badajoz (1)  
 
12:00 Real Sociedad W (7) -:- Deportivo La Coruna W (18)  
13:00 Edf Logrono W (17) -:- Madrid CFF W (5)  
13:00 Sporting Huelva W (14) -:- Granad. Tenerife W (6)  
13:00 Tacon W (3) -:- Espanyol W (13)  
14:00 Rayo Vallecano W (11) -:- Athletic Club W (12)  
14:00 Real Betis W (15) -:- Atletico Madrid W (4)  
 
16:00 BK Hacken (1) -:- Helsingborg (3)
16:00 Dalkurd FF (2) -:- IK Gauthiod (4)  
 
16:00 Akropolis IF (3) -:- Landskrona BoIS (4)  
16:00 Mjallby AIF (1) -:- Ostersunds FK (2)  
 
17:00 FC Lugano (6) -:- FC Zurich (7)  
17:00 FC Luzern (8) -:- FC ST. Gallen (4)  
17:00 Lausanne (5) -:- FC Sion (10)  
 
17:00Pst Etoile Carouge FC (7) -:- FC Zurich II (10)  
17:00Pst Sion II (14) -:- AC Bellinzona (13)  
 
18:00Pst BSC Young Boys II (1) -:- FC La Chaux-de-Fonds (11)  
18:00Pst Bulle (5) -:- Team Vaud U21 (6)  
18:00Pst FC Oberwallis Naters (8) -:- FC Azzurri 90 LS (13)  
18:30Pst Vevey (10) -:- Lancy (4)  
 
18:00Pst FC Biel-Bienne (1) -:- SV Muttenz (13)  
18:00Pst FC Langenthal (4) -:- Solothurn (3)  
18:00Pst Grasshopper II (10) -:- SC Buochs (12)  
 
18:00Pst Eschen (8) -:- FC Kosova (11)  
18:00Pst FC Red Star Zurich (14) -:- FC Tuggen (2)  
18:00Pst FC St. Gallen II (10) -:- Winterthur II (7)  
18:00Pst Linth (4) -:- Wettswil-bonstetten (1)  
18:00Pst Paradiso (6) -:- Thalwil (5)  
 
13:00 Mtibwa Sugar (12) -:- Gwambina FC (15)  
15:00 Coastal Union (11) -:- Kinondoni MC (7)  
15:00 Polisi Tanzania FC (8) -:- Young Africans (1)  
 
12:00 Bangkok Glass (1) -:- Chiangrai United (6)  
13:00 Sukhothai FC (13) -:- Samut Prakan City (7)
13:30 Ratchaburi (8) -:- Chonburi FC (11)  
14:00 Port FC (3) -:- Bangkok United (5)
 
15:00 CA Bizertin (12) -:- Etoile S. Metlaoui (11)  
15:00 Etoile Du Sahel (4) -:- AS Slimane (7)  
15:00 Olympique Beja (6) -:- Rejiche (5)  
15:00 Stade Tunisien (10) -:- JS Kairouanaise (14)  
15:00Pst US Tataouine (9) -:- Esperance Tunis (1)  
17:15 Club Africain (13) -:- CS Sfaxien (3)  
 
12:30 Fatih Karagumruk AS (8) -:- Ankaragucu (20)  
15:00 Genclerbirligi (21) -:- Istanbul Basaksehir (17)
15:00 Hatayspor (5) -:- Kayserispor (15)
18:00 Galatasaray (2) -:- Sivasspor (11)
 
12:30 Umraniyespor (11) -:- Giresunspor (1)
15:00 Akhisar Belediye (16) -:- Eskisehirspor (18)
15:00 Boluspor (14) -:- Bursaspor (9)
18:00 Altay (6) -:- Tuzlaspor (7)
 
15:30 Ajman (13) -:- Al Wahda FC (8)  
15:30 Khorfakkan (11) -:- Al-Dhafra (10)  
18:15 Al Nasr (5) -:- Sharjah FC (3)  
 
14:00 Dynamo Kyiv (1) -:- FC Minaj (12)  
17:00 Zorya Luhansk (3) -:- FK lviv (14)  
19:30 Ingulets Petrove (13) -:- Kolos Kovalivka (7)